Поняття графічного редактора, його призначення. 

Графічний редактор – це спеціальна програма, яка дозволяє малювати за допомогою комп’ютера. Графічні редактори бувають різні. Є растрові редактори, а є векторні, є 2D графіка, а є 3D графіка.

Давайте розберемося в нових для Вас поняттях.

Растрова графіка – це малюнок, який побудований за допомогою точок різного кольору, які називаються пікселями. Набір пікселів, розташований по стовбцям та рядкам називається растром, а графіка – растровою. Цей вид графіки використовують для малювання картин, фотознімки також є растровими, різні журнали, газети та всі зображення, що мають багато кольорів є растровими.

Векторна графіка – це малюнок, який побудований за допомогою математичних рівнянь та ліній. Векторні малюнки застосовують в створенні різноманітних логотипів та емблем, які повинні мати гарний вигляд при збільшенні чи зменшенні зображення в безліч разів. Наприклад, зовсім однаково буде виглядати логотип футбольного клубу Динамо на шапці, шарфу та на величезному біг-борді.

Ви спитаєте – а чому не растрова графіка використовується для логотипів? Все дуже просто. Річ в тім, що цей вид графіки(растрова) при збільшені розміру зображення стає блочною(з’являються кубики з пікселів), а при зменшенні зображення пікселі наповзають одне на одне і відбувається розмитість зображення.

Як Ви вже зрозуміли – для растрової графіки існують свої редактори, які називаються растровими редакторами, а для векторної графіки свої – векторні редактори.

Разом растрова та векторна графіка створює область 2D графіки.

А якщо зображення малювати об’ємне, то ми користуємося 3D графікою.

Для 3D графіки існують свої редактори, які називаються редакторами 3D графіки.

Середовище растрового графічного редактора.

Ви вже вмієте тримати олівець та малювати ним, вмієте користуватися пензлем і фарбувати ним. Знаєте назви основних кольорів. їх всього три: червоний, синій, жовтий.

Якщо їх змішати, то отримаємо сім кольорів веселки (показую малюнок).

Художники роблять ескізи своїх картин олівцем на папері, а потім переносять їх на полотно пензлем. У них є спеціальні фарби та різні пензлики.

Можна писати фарбами і на комп'ютері. Англійське слово "Paint" означає "писати фарбами". Саме таку назву має програма, з якою ви сьогодні познайомитеся.

(Показую на малюнку піктограму на робочому столі комп'ютера.) Ви бачите різноманітні пензлики в підставці на піктограмі. Під ними напис "Paint". Якщо підвести вказівник миші і клацнути двічі лівою кнопкою, то почне працювати програма "Paint".

Нашу увагу привертає біле поле. Воно схоже на аркуш паперу, на якому ви будете створювати малюнок. Можна олівцем, а можна пензлем. їх можна побачити на стовпчику зліва на квадратних кнопках. Цей стовпчик називається панель інструментів. Якщо підвести вказівник миші до інструмента "олівець" і клацнути один раз лівою кнопкою, то кнопка, на якій зображено олівець, трохи посвітлішає.

Це означає, що вона стала активною і можна малювати. Тоді потрібно перенести олівець на аркуш, пересуваючи мишу по килимку. Зупинитися там, де почнеш малювати. Натиснути і не відпускати ліву кнопку миші. Уявіть собі, що ви гримаєте олівець і. відриваючи руку, малюєте, наприклад, апельсин або машину.

Можна розмістити на аркуші кілька малюнків.

Коли закінчите працювати, підведете вказівник миші у правий верхній кут екрана на кнопку з хрестиком. Клацнете один раз лівою кнопкою миші. Знову повернетесь на робочий стіл.


Відкривання збережених зображень у графічному редакторі.

Щоб почати роботу з графічним редактором Paint потрібно натиснути меню Пуск – Всі програми – Стандартні - Paint. Після чого відкриється нове вікно і можна буде малювати та працювати з графічними об’єктами.

Щоб відкрити новий документ(створити новий малюнок) потрібно натиснути меню Файл – Новый

Щоб відкрити збережене зображення потрібно натиснути меню Файл –Открыть –Обрати місце знаходження малюну - ОК.

Щоб зберегти зображення потрібно натиснути меню Файл –Сохранить

Для видалення фрагментів тексту використовуються клавіші Deletе і Васksрасе та меню Рисунок – Очистить.

Клавіша Deletе і Васksрасе видаляє виділений фрагмент малюнку.

Графічний редактор Paint

close