Розробка плану побудови зображення. 

Для того, щоб розробити план побудови зображення потрiбно уважно поглянути на саме зображення i визначити з яких частин воно складається. Наприклад, якщо у нас потрібно намалювати виноградну грону, то кожна з ягідок виноградин — це еліпс, гілочка — це крива лінія, а листочок — це також крива лінія, яка замкнена і має внутрішню область.

Далі потрібно вибрати для кожного елементу свій інструмент малювання.

Після цього потрібно подивитися скільки елементів має однакову форму та розмір. Наприклад, в виноградній грані однакові  виноградинки, однакові листочки.

Після всього цього ми повинні починати малювання. Причому однакові елементи ми малюємо один раз і потім копіюємо стільки разів, скільки потрібно.

Далі ми розміщуємо наші елементи в потрібному порядку. Все малюнок готовий.

 

Для копіювання ми виділяємо мишкою фрагмент обєкт, а потім натискаємо праву кнопку миші(ПКМ) та обираємо Скопировать. Після цього натискаємо на вільному місці робочої області ПКМ і обираємо Вставить.

Для того, щоб намалювати рівне коло ми обираємо інструмент еліпс , затискаємо клавішу Shift та малюємо коло. Таким же чином можна намалювати рівну лінію та інші правильні фігури, наприклад квадрат.

Для переміщення елементів виділяемо їх та перетягуємо на потрібне місце мишкою.

Створення зображень за розробленим планом

Складіть алгоритми побудови композицій «Снігопад» та «Кораблик», з використанням методу копіювання та вставки однотипних елементів. Відтворіть їх у графічному редакторі Paint.


Намалюй змію. Для цього намалюй зафарбоване коло, виділи його, виставивши прозорий фон, та перетягуй при натиснутій клавіші Shift

Використовуючи метод копіювання та вставки створіть графічний примітив виноградної грони, горобини та качана кукурудзи.


Завдання № 1. 

Намалюйте фігури в порожніх квадратах так, щоб збереглася послідовність чергування фігур.


 

 

 

Завдання № 2.

Знайдіть закономірності і заповніть порожні клітки.

 

1

4

7

 

12

 

1

 

3

4

 

6

0

 

4

6

8

 

 

16

12

8

 

 

28

25

 

19

 

 

7

12

 

 

27

32


Завдання № 3. 


Поставте потрібне число замість знаку питання


 
close